Izraelskí vojaci zastrelili neozbrojeného mierového palestínskeho aktivistu Ibrahim Abu Thuraya, ktorý bol od roku 2008 na vozíčku…

Izraelskí vojaci zastrelili neozbrojeného mierového palestínskeho aktivistu Ibrahim Abu Thuraya, ktorý bol od roku 2008 na vozíčku, ked prišiel o nohy a obličku, potom čo bol zranený izraelským vrtuľníkom, ktorý ho zameral, keď odhodil izraelskú vlajku a zdvihol palestínsku vlajku pozdĺž hraníc“. Tu vidieť pravú tvár izraelského režimu, ktorý zavraždí aj neozbrojeného muža na vozíku, aké bezpečnostné riziko mohol znamenať tento mierový aktivista pre Izrael? Abu ďalej bojoval aj po obrovskom neštastí, ktoré ho pripútalo na vozík za spravodlivosť pre svoju Palestínu. Stal sa martýrom. V ten deň izraelskí vojaci zabili spolu s ním štyroch palestínskych demonštrantov.

Myslíte si, že niekto bude za jeho vraždu v Izraeli odsúdený? Mýlite sa, tak ako ďalší izraelskí vrahovia, ktorí majú na rukách palestínsku krv, nebudú za to nikdy pykať a naopak, štát Izrael ich za vraždenie palestínskych civilistov ešte vyznamená mnoźstvom metálov… „Prosím, nikdy sa nepozerajte na moje postihnuté telo, pozrite sa na skvelú prácu, ktorú robím. Nikdy sa necítim byť zúfalý. Nie je to koniec sveta a život by mal pokračovať ,“ povedal Thuraya.

Česť pamiatke Ibrahima Abu Thuraya.