Keď pomôže Čaputová, sú toho plné médiá, keď pomôžu komunisti z KSS, tak sme svedkami ignorácie a podpásových útokov: Alebo ako je rovnaká pomoc jedného vyvolenejšia, ako druhého…

Slovenskom otriasa tragédia výbuchu plynu v bytovke v Prešove. Je to obrovská tragédia, ktorá nás tvrdo zasiahla a VZDOR-strana práce vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým. Taktiež prajeme množstvo síl a vyjadrujeme solidaritu so všetkými obyvateľmi tejto bytovky.

V súvislosti s touto obrovskou tragédiou bola vyhlásená oficiálna finančná zbierka. My členovia VZDORu-strany práce určite nezostaneme bokom a pomôžeme aj my. Nedá mi však nespomenúť pokrytectvo, ktoré je do očí bijúce. Opäť je tu médiami pretláčaná pomoc určitých „vyvolených“ a o tých ostatných vedia napísať iba vtedy, keď chcú na nich nahádzať kopec špiny.

V médiách rezonuje správa, že Čaputová posiela pre postihnuté rodiny 5 tisíc Eur. Jedno nemenované médium napr. prišlo hneď s bombastickou titulkou, ako Čaputová posiela tisíce eur a ponúka ubytovanie…

Ja som rád, za každé Euro, ktoré sa vyzbiera pre tieto rodiny, či už je od Čaputovej, komunistov, či ďalších ľudí, štve ma len jedno a to pokrytectvo médií a určitých ľudí, ktorí o pomoci Čiaputovej bombasticky a masovo informujú a umelo to pretláčajú, no napr. to, že Komunistická strana Slovenska medzi prvými poslala hneď v piatok na pomoc týmto rodinám 1 000 Eur, o tom sa samozrejme informovať asi nemôže. Veď o komunistoch a KSS sa musí informovať vždy v negatívnom duchu….všakže…??!!

Ako ste niektorí postrehli, Komunistická strana Slovenska sa nezúčastní volieb, nakoľko sa jej nepodarilo zohnať požadovaných 17 tisíc ( výpalných ) na kauciu do volieb. Práve z tohto svojho volebného účtu, kde si KSS zbierala na kauciu do volieb, poslali komunisti 1 000 eur rodinám v Prešove.

Nezaváhali a hneď pomohli a v tomto prípade naozaj nemôže byť ani len reč o tom, že sa KSS chcela zviditeľniť takouto pomocou pred voľbami, nakoľko KSS v týchto voľbách nekandiduje !!! Bolo to solidárne ľudské gesto poctivých a verných komunistov, ktorí sú členmi KSS a ktorí chceli takto úprimne pomôcť. Uvedomme si, že členstvo KSS tvoria hlavne obyčajní pracujúci, či dôchodcovia, ktorí musia obracať každé jedno Euro, aby uživili seba a svoje rodiny, takže pomoc vo forme 1 000 Eur je naozaj dôstojná a na túto sumu sa skladalo množstvo obetavých členov KSS v dobe, keď sa sama KSS borí s nedostatkom financií a každé Euro v ich rozpočte má veľkú cenu.

Z opačného tábora sa však ozvalo na adresu komunistov viacero ironických statusov, vysmievajúcich a dehonestujúcich solidárnu pomoc komunistov. Jední sa smiali, že sa jedná o smiešnu sumu, druhí znevažovali pomoc invektívami…

Je zaujímavé, že títo ľudia na jednej strane budú osočovať pomoc komunistov, no na strane druhej sa budú roztekať z pomoci Čaputovej, či iných politikov, ich srdcu blízkym. Tam zrazu majú množstvo až heroizujúcich a dojímavých slov. Tam už napr. nenapíšu, že prečo poslal len tak málo, či nejde náhodou o vytrieskanie politických bodov z tragédie atď…atď….

Naozaj nemám rád tento dvojitý meter, či zneužívanie určitej pomoci na politické účely. Desí ma to, že na jednej strane sa tu hneď pretláča pomoc “ tých vyvolených“ aj s obrovským jasotom ich „fanklubov“ a tí ostatní sú za pomoc znevažovaní… Pokrytectvo, ako vyšité. želám si len jedno, rovnaký meter a úprimnosť pri každom.

Nech sa každý najprv spýta samého seba, či som pomohol, alebo sa chystám pomôcť, predtým, keď idem niekoho dehonestovať za jeho aktívnu pomoc!

Miroslav Pomajdík- VZDOR-strana práce