Jasné posolstvo od jednej z protivládnych demonštrantiek v Chile, ktorá drží v rukách transparent, kde sa píše, že neoliberalizmus sa narodil v Chile a v Chile aj zomrie !

Tak držíme prsty kolegom z Chile, aby sa tieto slová stali realitou a my samozrejme budeme tiež na Slovensku robiť všetko preto, aby bol neoliberálny kapitalizmus raz a navždy porazený !

Práve v Chile sa posledné týždne odohrávajú obrovské demonštrácie, proti neoliberálno-kapitalistickému režimu prezidenta Piñeru. Pred niekoľkými dňami demonštrovalo vyše milión obyvateľov krajiny. Neoliberalizmus sa v Chile začal otriasať v základoch. Ľudia jasne žiadajú odstránenie kapitalizmu a ideovo nadviazali na socialistickú zmenu, ktorú stelesňoval zavraždený legendárny prezident Salvador Allende, ktorého zvrhol za podpory USA fašistický diktátor Pinochet.

Vzdor- strana práce je organizácia akcie. Minimum byrokracie, maximum aktivity „v uliciach“. Naša strana pracuje medzi pracujúcimi a nezamestnanými. Organizujeme pracujúcich, nezamestnaných, dôchodcov a mládež k boju za svoje práva. Demonštrácie, petície, besedy, priama agitácia, ba keď bude treba aj štrajky, či blokády sú našou hlavnou zbraňou. Demokratický socializmus, antikapitalizmus, antifašizmus, enviromentalizmus a boj za práva pracujúcich a vykorisťovaných, za sociálne práva sú hlavné piliere strany.

Naša aktivita sa zameriava na monitorovanie situácie na pracoviskách a sociálne slabých s cieľom vybudovať stabilnú sieť ľudí, ktorí by si navzájom pomáhali a podávali informácie. Títo ľudia sú predovšetkým samotní pracujúci, čím sa zapájajú do procesu antisystémového boja.

Tešíme sa na spoluprácu!

Vzdor-strana práce www.vzdor.org