„Nezávislý“ ekologický aktivista Erik Baláž sa nám vyfarbil: Stal sa podpredsedom Beblavého strany SPOLU-občianska demokracia

Tak zaujímavé vyfarbenie nastalo pri veľkej „ekologickej ikone“ Slovenska Erika Baláža, ktorý už má po novom aj politické ambície, nakoľko sa stal jedným z podpredsedov Beblavého strany SPOLU-občianska demokracia. Baláž sa dostal do povedomia verejnosti aj prostredníctvom organizácie VLK, či kampaňov My sme les. Je na mieste sa pýtať, či podobné iniciatívy neboli zneužité na určité politické ciele, nakoľko vidíme, že z „nezávislého“ ekologického aktivistu, ktorý sa stal výraznou tvárou tejto kampane sa stane zrazu podpredseda politickej strany SPOLU-občianska demokracia a práve cez tieto iniciatívy, ktorté sledujú tisíce Slovákov si môže začať robiť svoje politické promo a pretláčať si stranu, ktorej je podpredsedom.

Vynárajú sa tiež ďalšie otázky, do akej miery boli a sú podobné iniciatívy apolitické, alebo bol tam tiež jasný zámer na politické zneužitie cez určité tváre ako Baláž a pritiahnúť tak ľudí ku podpore konkrétnej strany. Dnes už Baláž nemôže nikde vyhlasovať, že on je nezávislý ekologický aktivista a že mu ide iba o blaho prírody, aj keď týmto samozrejme bude stále operovať, nakoľko už je jasne spojený s určitou politickou stranou a poltiickým pravicovým prúdom, nakoľko strana SPOLU-občianska demokracia je pravicová, prokapitalistická strana.

O jeho nezávislosti nemôže byť reč aj z toho dôvodu, že on sa nestal len nejakým kandidátom tejto strany, ktorá ho podporuje, nestal sa ani len radovým členom strany, on sa stal rovno podpredsedom tejto strany, čiže je členom najužšieho vedenia! Jeho ďalšie iniciatívy tak budú už jasne niesť charakter otvorenej politickej agitky Beblavého strany a budú mať za cieľ získavať podporu pre túto stranu, aj keď to samozrejme budú na verejnosti popierať a stále budu operovať s tým, že im ide len a len o blaho prírody, keby bolo tomu tak, tak by zostal naďalej ekologickým aktivistom a nestal by sa tvárou vedenie tejto strany. Už sa nebude môcť skrývať za nestranosť a apolitickosť. Takže keď Baláža uvidíte nabudúce v podobnej iniciatíve ako My sme les, tváriť sa nezávisle a apoliticky, tak si spomeňte, že tento pán si už svoju stranu politickej šachovnice vybral…

Nezabúdajme kde jej predseda Beblavý začínal, ako štátny tajomník na Ministerstve soc. vecí a rodiny pod nechválne známym Kaníkom. Beblavý bol známy chránenec ďalšieho nechválne známeho predstaviteľa Dzurindovoho režimu a to Ivana Mikloša. Mikloš ho dostal aj na miesto štátneho tajomníka. Beblavý bol dlhé roky členom a poslancom SDKÚ-DS, potom trochu pobudol v SIETI a teraz založil svoju stranu.

Tak oblečme si dresy, aby bolo jasné, kto za koho kope…

Miroslav Pomajdík- predseda Vzdoru-strany práce