Vzdor-SP, KSS a FĽM Vás pozývajú 17.2. v sobotu na zhromaždenie a pochod v Krompachoch: Zastavme sociálnu nespravodlivosť, krompašský vzdor!

Pozývame Vás do mesta Krompachy, kde pred 97 rokmi kapitalistické pušky strieľali do zbedačených štrajkujúcich a zabili 4roch robotníkov. Dnes sa pomaly ale isto približujeme k tomuto stavu nakoľko opäť nepracujeme pre seba, ale pre súkromné koncerny a konzorciá. Ospevovaný rast HDP a “dobré časy” v ekonomike neznamenajú lepšiu životnú úroveň, ale len vyššie zisky kapitalistov. Znamená to, že včera sme za almužnu predali 1 kg vlastného chleba a dnes za tú istú almužnu už 1,2 kg. Veď ak by sa naozaj darilo všetkým, tak by nám minister oznámil – ideme do dôchodku v 55 ! A nie v 65!

17. februára budeme v Krompachoch, lebo kapitalistický systém je potrebné nakopať do zadku a postrčiť ho do prepadliska dejín. Nech už nezavadzá slušným a poctivo pracujúcim ľuďom. V Krompachoch ho síce možno len popostrčíme, ale začať niekde treba. Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle, vykorisťovaných, pracujúcich, nezamestnaných, sociálne odlúčených, odstrčených…., všetkých vás, ktorí si uvedomujete, že systém v ktorom žijeme nieje demokraciou, ale je obyčajnou buržoáznou totalitou prerastajúcou do korporátneho oligarchického fašizmu.

Položíme spoločne kvety k pamätníkom obetí Krompašskej vzbury ( https://aktualne.centrum.sk/krompasska-vzbura-pred-90-ro…/…/ ) i obetí kapitalizmu, pripomenieme vám v akom marazme v súčasnosti žijeme a navrhneme vám východiská, ktoré predkladajú občanom našej krajiny komunisti.

Pre hladných, smädných a uzimených okrem slova, poskytneme aj chlieb s masťou a cibuľou, a horúci čaj bez rumu.

Šírte, zdieľajte, tlačte a vylepujte túto pozvánku všade tam, kde je to možné ako sami uznáte za vhodné.

Pridajte sa k nám. Príďte k pomníku Krompašanov, ktorí položili svoje životy v boji s biedou a hladom, za sociálnu spravodlivosť, za dôstojný život pracujúceho človeka.
Príďte na Námestie k pamätníku do Krompách a vyjadrite svoj názor na to, čo sa tu deje dnes.

Stretneme sa v Krompachoch

Pridaj komentár