Voľby v Katalánsku vyhrali strany, ktoré bojujú za nezávislosť Katalánska: V parlamente bude mať zastúpenie aj radikálna ľavica

Republikánska ľavica Katalánska (ERC), Spoločne pre Katalánsko expremiéra Carlesa Puigdemonta (JuntsxCat) a Kandidátka ľudovej jednoty (CUP) získali spolu 70 mandátov. Tri strany, ktoré sú tvrdo proti samostatnosti Katalánska získali 57 poslancov.

Spoločná kandidátka antikapitalistickej, zelenej a komunistickej ľavice CatComú–Podem získala 8 kresiel. Túto spoločnú kandidátku okrem strany Podemos, ďalších ľavicových a zelených strán tvoria aj tri komunistické strany pôsobiace v Katalánsku, ktoré sú združené v Zjednotenej a alternatívnej ľavici- Komunistická strana Katalánska, Zjednotená Socialistická strana Katalánska, ktorá je prakticky pobočka Komunistickej strany Španielska v Katalánsku a treťou stranou je trockistická Revolučná robotnícka strana.

Radikálna ľavica, ktorú tvoría volebné bloky Kandidátky ľudovej jednoty a CatComú–Podem získali spolu 517 047 hlasov 11,9% a 12 poslancov.