Kandidáti Vzdoru-strany práce do volieb VÚC 2017: Andrej Majerík. Kandidát na poslanca Banskobystrického VÚC za okres Brezno, poradové číslo kandidáta: 23

V každom z nás, v ktorom nezabili našu podstatu bytia, teda schopnosť byť jedinečný a tak rozhodovať sám za seba, no pritom pre blaho zdravej spoločnosti, je neskutočná sila, ktorej sa tak veľmi boja. Možno nás čaká ten najväčší boj za práva a spravodlivé podmienky pre nás všetkých, aký tu kedy bol, no verím, že tento krát skutočne zvíťazíme, pretože tento krát nebudeme slepo bojovať za sny oligarchie, ale za naše práva a pravdu ! Za naše matky, ocov, sestry a bratov, no predovšetkým za budúcnosť našich detí a všetkých spravodlivých poctivých pracujúcich ľudí!!!

Nastane čas, keď aj armáda a policajné zložky budú stáť bok po boku nás bežných ľudí! Pretože aj oni sú jednými z nás a verím, že keď príde do tuhého, tak to pochopia, však aj oni majú rodiny a kamarátov, proti ktorým bojovať určite nebudú. Preto oligarchia všetkých dôb prichádza na svoj koniec, z ktorého už nikdy nevstane a nepomôže im ani sila strachu, ktorú do nás tak urputne vštepujú. Arogancia a zaslepenosť mocou ich natoľko oslepila, že zabudli na to najpodstatnejšie a to je to, že človeka možno manipulovať strachom len do vtedy, pokiaľ má o čo prísť a tým nemyslím holý život, ale právo na dôstojný život a aspoň kúsok pokoja a bezpečia v svojich domovoch.

Ako náhle prídeme aj o tento náš kúsok pokojného života o ktorý už prichádzame, v tej chvíli sa už nemáme čoho báť, lebo život v strachu a neistote sa stal našou bežnou súčasťou. Pud sebazáchovy je to najpodstatnejšie, načo zabudli, čim nás viacej ženú na dno, tým väčšia sila v nás rastie ! Rozpútali boj, ktorý nemôžu vyhrať, ten boj môžme prehrať jedine my sami a to tak, že sa budeme starať iba každý sam o sebe, keď ukradneme susedovi aj posledný kus chleba, namiesto toho, aby sme spoločne bojovali za práva na dôstojný život pre nás všetkých. Nezabúdajme, že našou výsadou musí byť empatia, súdržnosť a to bez ohľadu nato v akej zlej situácii budeme ako jedinci.

Verím, že ten čas už nastáva a že moje deti budú jedného dňa vyrastať v úplne inom svete. Svete plnom lásky, súdržnosti, empatie, zdravia, ekológie, skutočných hodnôt, pochopenia, sebapoznávania a všetkého toho, čo patrí k životu, ktorému nejde o nič iné, ako o blaho všetkého živého počnúc našou planétou. Raz nastane doba, keď naša planéta nebude domovom rozličných národov, ale jednoducho len naším domovom, kde jediný štát bude celá naša planéta žijúca v kope, kde sa jeden od druhého budeme učiť len to správneho a tak isto odbúravať to zlé, čo v nás zanechal tento chorý systém.

Zem, kde nebudeme poznať krádeže, vraždy, násilnosti, ani osobný zisk, pretože nik nato nebude mať žiaden dôvod, keďže je tu dosť všetkého a to pre každého. Narodili sme sa v raji, kde máme všetko po čom len túžime, preto už prestaňme z neho robiť peklo. Bojujme spolu za svet, kde ten dnešný bude už len odstrašujúcim príkladom chorej spoločnosti a ukážkou toho, kam až môže siahať moc jednotlivcov a osobného zisku !

Andrej Majerík- člen Ústrednej rady Vzdoru-strany práce a člen MO Vzdoru-strany práce Horehronie