Kandidáti Vzdoru-strany práce do volieb VÚC 2017: Mgr. Štefan Holodik, kandidát za poslanca do VÚC Prešovského kraja za stranu Vzdor-strana práce, volebné číslo 14

„Spoločne za hospodársku a kultúrnu obnovu severovýchodného regiónu Slovenska“. Prečo kandidujem? Myslím, že veľa ľudí už dlhodobo registruje zanedbaný stav hospodárskej a potravinovej základne nielen v bardejovskom okrese, ľudia sa často sťažujú na pracovné pomery ale sú nečinní a mám pocit, akoby na systém vývoja politického a hospodárskeho života po roku 1989 rezignovali a báli sa postaviť za seba, za svoje práva. Ja sa nechcem len nečinne prizerať ako rastie ľudská chudoba, zakrývaná lacným konzumom v zahraničných supermarketoch, ako nám pred nosom miznú nielen lesy ale aj naša budúcnosť, stávame sa otrokmi vo vlastnom štáte, kde väčšina pracujúcich ľudí nevidí okrem svojej práce pomaly ani vyrastať svoje deti, nemá čas na kultúrny či športový život.

Čo chcem docieliť? V regióne je veľmi veľa problémov, ktoré si vyžadujú dlhodobé investície. V prvom rade a to najpodstatnejšie je pomôcť poľnohospodárskemu odvetviu, ktoré je základom sebestačnosti spoluobčanov, a ktoré je vďaka ponovembrovým vládam na Slovensku úplne zdecimované. Po ďalšie do popredia sa dostáva problém ekológie, nekontrolovateľne nám miznú celé hektáre lesov, či aféra ťažby ropy v severovýchodnom cípe Slovenska. Máme jednu z najkrajších prírodných scenérií, sme významnou zásobárňou podzemných vôd, región má ideálne podmienky na poľnohospodárstvo a živočíšnu výrobu, necháme si tieto predpoklady a bohatstvo zničiť len kvôli pár judašským strieborniakom?

A samozrejme mne ako vyštudovanému historikovi záleží na rozvoji cestovného ruchu a záchrane historického a kultúrneho bohatstva, predovšetkým hradov, mal som tú česť nielen pracovať túto sezónu pri rekonštrukčných prácach a archeologickom výskume na hrade Zborov, v dávnej minulosti známom ako hrad Makovica, ale navštíviť aj hrady ako Šariš, Stará Ľubovňa či Kapušany.

Ďakujem za Vašu podporu!