Kandidáti Vzdoru-strany práce do volieb VÚC 2017: Mgr. Miroslav Pomajdík, kandiduje za okres Spišská Nová Ves s číslom 28

Predstavujeme Vám kandidáta na poslanca do Košického VÚC za okres Spišská Nová Ves pod číslom 28, vyštudovaného politológa Mgr. Miroslava Pomajdíka, ktorý kandiduje za Vzdor-stranu práce, s podporou Komunistickej strany Slovenska: Toto sú jeho programové priority

Od ukončenia štúdia som pracoval ako historik, novinár a aj ako robotník v Anglicku. Vyrastal som v Smižanoch a momentálne bývam už dlhšiu dobu v obci Arnutovce so svojou snúbenicou. Som členom Vzdoru-strany práce, kde zastávam funkciu podpredsedu strany. V boji za práva pracujúcich a sociálnu spravodlivosť sa angažujem už vyše 13 rokov.

Moje programové priority, s ktorými kandidujem do zastupiteľstva Košického VÚC:

1.Obmedzenie vplyvu finančných žralokov v našom zdravotníctve. Miestne nemocnice boli odpredané do ich rúk, ako tomu bolo napr. aj pri nemocnici v Spišskej Novej Vsi, ktorú ovláda PENTA. Oni by nikdy nevstúpili do zdravotníctva a nebudovali si tam také silné postavenie, keby vedeli, že sa na tom poriadne nenapakujú a nedosiahnu slušné zisky.
Preto mojou víziou je, aby Košický VÚC, v spolupráci s mestom a štátom získali nemocnicu v Spišskej Novej Vsi do svojho vlastníctva. Zdravie nie je tovar. Zdravotníctvo nesmie fungovať na obohacovanie finančných skupín. Zo zdravotníctva sa stal biznis. Chcem, aby sa lokálne nemocnice v ich rukách opäť dostali do vlastníctva občanov SR. PENTA si za vyše 9 rokov pôsobenia v našom zdravotníctve odniesla z neho čisté zisky v sume niekoľkých stoviek miliónov EUR. Vznikol nám v zdravotníctve moloch, aký sa len tak nevidí, ktorého cieľom je zbohatnúť na našom zdraví. To Vám Slováci naozaj nevadí, že zo zdravotníctva sa stáva biznis?

2.Vybudovať kvalitnú sieť nových domovov dôchodcov, aby sa z našich dôchodcov nestala ďalšia korisť pre rôzne súkromné ústavy, kde bude zase na našich dôchodcoch ryžovať úzka skupina podnikateľov.
Navrhujem vytvorenie opatrovateľskej spoločnosti v rukách Košického VÚC s pomocou miest, obcí a štátu. Vytvorili by sme tak množstvo nových pracovných miest. Keď samospráva, mestá, obce a štát nepôjdu týmto smerom, tak sa toho zhostia súkromné agentúry, ktoré budú takto profitovať na opatere našich dôchodcov, zdravotne a mentálne postihnutých. Nakoľko súkromné agentúry parazitujú na ich opatere a enormne predražujú náklady na starostlivosť.

3.Nasmerovať investície samosprávy do kúpeľníctva a liečebných ústavov, kde by sa mohli rekreovať naši pracujúci a dôchodcovia a pomáhať tak predchádzať aj rade závažných chorôb, ktorých liečba je finančne náročná a odčerpáva zo zdravotníctva nemalé financie. Prevencia je hlavná.

4.Rozvoj ekologických foriem hromadnej dopravy, medzi ktoré patrí vrátenie života lokálnym železničným tratiam.

Keď ťa dostanú raz na kolená, opráš sa a znovu postav a bojuj, bojuj za svoju česť a ideály. A keď raz niekde budeš umierať potupený a zronený, spomeň si na to, že po všetkom tom zlom, si ty zostal stále ČLOVEKOM. Mgr. Miroslav Pomajdík- podpredseda Vzdoru-strany práce