Kandidáti Vzdoru-strany práce do volieb VÚC 2017: Peter Badida, kandiduje za okres Michalovce s číslom 2.

Moje priority: 1. Zvýšiť objem finančných prostriedkov do vzdelávania, športu a záujmových činností detí a mládeže v našom kraji.
2. Preskúmať hospodárenie organizácií v pôsobnosti samosprávneho kraja. Do úradov vyberať uchádzačov nie na základe straníckej príslušnosti.
3. Naďalej zabezpečovať kompletnú a profesionálnu starostlivosť v domovoch sociálnych služieb. Budovať nové zariadenia a vyhovieť tak dopytu po umiestnení v takýchto zariadeniach čo najviac záujemcom, ale zároveň nezvyšovať poplatky.
4. Rozvoj a podpora cestovného ruchu v našom kraji. Využívať hospodárne prostriedky z programov na propagáciu a rozvoj turizmu.
5. Bojovať proti korupcii a klientelizmu.
6. Riešiť otázky týkajúce sa životného prostredia priamo s občanmi a presadzovať záujmy obyvateľov nad záujmy podnikateľských skupín.
7. Riešiť situáciu v doprave a infraštruktúre na osoh občanov.

Chcel by som sa Vám predstaviť. Volám sa Peter Badida a mám 35 rokov. Vyrastal som v obci Trnava pri Laborci a momentálne žijem v Michalovciach s manželkou a dvomi synmi. Vyštudoval som Strednú poľnohospodársku školu odbor agropodnikanie, ktorú som ukončil zložením maturitnej skúšky. Zakladal som Socialistický zväz mladých v Michalovciach v spolupráci s KSS a neskôr som sa stal aj jej riadnym členom. V rámci svojich možností som sa snažil prispieť k jej propagácii a kandidoval som za ňu v komunálnych voľbách.

Potom som sa musel ako tisícky ďalších ľudí z hladových dolín odísť za prácou do Anglicka, kde som pracoval 5 rokov. Chcel som sa vrátiť a vrátil som sa dúfajúc že sa v našej krajine niečo zmenilo k lepšiemu. Prišlo sklamanie, ale zároveň túžba urobiť niečo preto, aby sa tu oplatilo žiť. Pri všetkej úcte KSS bola v parlamente. To je sen asi každej strany, ale nepresvedčila ani mňa, ani svojich voličov a z parlamentu musela odísť. Preto som bol veľmi rád, keď som sa dozvedel o strane Vzdor-strana práce. O mladej revolučnej strane, ktorá zaplnila vákuum na ľavej strane politického spektra a prezentuje názory čestných  občanov Slovenska, no len málokto vôbec vie, že tu taká strana je.

My sme proti kapitalizmu, preto je naivné si myslieť, že nás bude dotovať nejaký oligarcha. Vzdoru-strane práce sa nedostáva toľko priestoru, čo iným stranám, ktoré sú dotované z pochybných zdrojov. V komunistickom hnutí  vidím a vždy som videl ľudsky najprijateľnejšiu alternatívu v boji pracujúcej triedy za svoje práva na slušný život. Momentálne pracujem ako robotník vo fabrike na výrobu kabeláží do áut. Som z generácie, ktorá vyrastala v časoch, kedy nastal prevrat a socializmus nahradil kapitalizmus. Systém, ktorý zničil mnohé istoty, ktoré pre nás budovali naši dedovia a otcovia. Od detstva som sledoval, ako dovtedy prosperujúce podniky začali krachovať a ľudia sa ocitli zo dňa na deň bez práce. Národný majetok sa rozpredal za smiešne ceny, len aby bolo stoj čo stoj všetko v súkromných rukách.

Objavili sa pseudopodnikatelia ktorých hlavným cieľom bolo nabaliť si svoje vrecká čo najrýchlejšie, stroje a zariadenia odviezli do zberu a ľudom jednoducho kopli do zadku. Stredná vrstva sa postupne začala vytrácať a priepasť medzi chudobným a bohatými zväčšovať. Toto sa mi nepáči. A my mladí na vlastnej koži už vieme, čo je to nútená emigrácia za prácou. To nie je cestovanie, ktorého cieľom je spoznávanie cudzích krajín a kultúr. Výsledkom sú rozdelené rodiny a neochota mladých ľudí rodiny si zakladať a to je podľa mňa časovanou bombou v našej spoločnosti. Mať prácu v blízkosti bydliska by malo byť prirodzené a štát má na to nástroje a financie, aby nemuseli ľudia odchádzať preč. On radšej bude zvyšovať príspevok, keď sa presťahujete za prácou ďaleko od domova. Absurdné.

PÝTAM SA : A TU KTO OSTANE?

Únikom šikovných ľudí stráca celá naša spoločnosť. Keď komunistom vyčítajú, že sa nemohlo voľne cestovať, tak to malo jednu veľkú výhodu. Mozgy ktoré vyštudovali na štátnych školách ostávali v republike a celá spoločnosť mala z toho osoh. Naopak dnes, keď niekto odíde, má z toho osoh hlavne krajina, do ktorej pôjde pracovať. Keď chce niekto odísť a slobodne sa rozhodne, nemôžeme tomu zabrániť, no môj odkaz znie: nezabudnite sa vrátiť, lebo Slovensko Vás potrebuje. Nie je ľahké žiť tu a uživiť rodinu. Zmeníme to len ak nám Vzdor-strane práce dáte svoju plnú dôveru.

Ako je možné že na Slovensku ešte nevznikol ústav na skúmanie rozkrádania národného majetku ?

Nech sa vyšetruje, dokumentuje a vysvetľuje, ako sa z večera do rána štátne podniky premenili na súkromné a bohatstvo národa skončilo v rukách privatizérov. Zradcovia! Prečo nie je prijatý zákon o preukazovaní pôvodu majetku? Prečo? Nech si každý odpovie sám. Aby ja som teraz deťom dával toaletný papier do školy na začiatku školského roka?! Kde sú tie miliardy? Neostalo z nich ani na toaletný pre deti! Tak sa staráte o budúcnosť národa?! Ľuďí už neopijete rožkom a dvojnásobne platy si strčte za klobúk páni demokrati.

Je čas aby tento skorumpovaný a neľudský systém nahradil socializmus. To je poslanie Vzdoru-strany práce, aby mobilizovala všetkých čestných ľudí, ktorí chcú ostať žiť v tejto krajine. Organizujme sa v našom spoločnom boji za socialne spravodlivú spoločnosť. Čo si nevybojujeme, to nikdy nezískame! Chcem aby sme boli hrdým národom, ktorý si nenechá diktovať od iných, ale sebavedome bude napredovať vpred k upevneniu mieru medzi národmi na celom svete.

 Peter Badida- Vzdor-strana práce