Poľský politický väzeň Mateusz Piskorski (predseda strany Zmiana) napadnutý mladým príslušníkom tajnej služby

18197297_10213240603949412_735783246_nMateusz Piskorski, prvý politický väzeň v novodobom Poľsku bol dňa 25 apríla počas prepravy napadnutý mladým príslušníkom poľskej tajnej služby ABW. Stalo sa tak po tom, čo ho Piskorski upozornil, že má vyjadrenie lekárov o tom, že putá má mať vpredu a nie za chrbtom. Mladý príslušník ABW ho mal podľa našich zdrojov zo strany Zmiana, napadnúť obuškom a kopať. Piskorski skončil na zemi. Po príchode na prokuratúru právnici čakajúci na Piskorskeho zavolali lekársku pomoc. Lekár skonštatoval významné poranenia.

Mateusz Piskorski je v preventívnej väzbe už jedenásť mesiacov. Zadržali ho v máji minulého roka, práve v čase, kedy vrcholili prípravy na Summit NATO vo Varšave. Mateusz Piskorski bol jedným z organizátorov protestných zhromaždení. Zadržaný bol pre podozrenie zo špionáže pre Rusko a ČĽR. Od toho sa napokon upustilo a momentálne nie je známe z čoho je podozrivý.

Mateusz Piskorski je lídrom “prvej neamerickej strany Poľska” – Zmiana, ktorú úrady oficiálne nezaregistrovali, údajne pre sfalšované podpisy na petícii.

Vypočujte si príhovor člena strany Kornela Sawińského, ktorý sa dňa 30. marca zúčastnil zhromaždenia proti základniam NATO v Bratislave. Prítomných informoval aj o zadržiavaní Piskorskeho.

https://www.youtube.com/watch?v=Z3pkGdhjnEA

Piskorski počas prevozu na súd, ktorý rozhodoval o jeho ďalšom zadržiavaní

Vzdor-strana práce