Vyberáme z vašej pošty: Prečo som sa stal “Vzdorákom”, teda komunistom?

Rád by som vám opísal svoj príbeh. Pred rokom 1989 som žil život ako každý iný priemerný človek tej doby, až na to, že mi bolo zdôrazňované, že môj otec bol emigrant a bolo mi sťažené študovať na vysokej škole, hoci za to som nemohol. Mal som vtedy len 6 rokov. Vtedy som to vnímal ako nespravodlivosť a môj názor na niektorých nomenklatúrnych vedúcich bol veľmi negatívny.

Ešte dlhé roky po 1989 som mal tento negatívny názor. Medzitým som dozrieval a hoci som pracovne navštívil mnohé iné krajiny, všímal som si nielen krásy a históriu, ale aj systém, život v tom zriadení, názory a myšlienky.

Program Vzdoru-strany práce je tým pravým orechovým. Z ich vyjadrení chápem. že na režime z pred roku 1989 vidia aj chyby a vedia ich jasne pomenovať a nechcú ich už do budúcnosti opakovať a že myšlienky komunizmu sú správe, len sa veľakrát pochybilo a nedodržala sa pôvodná línia. Dnes sa tomu vraví radikálny komunizmus. To viedlo k zániku vtedajšieho zriadenia, ktoré nebolo k sebe dosť sebakritické a neriešilo problémy, ktoré ho ťažili a represia samozrejme nieje riešením.

Ako som už spomenul, členovia VZDORu- strany práce mi svojim nekompromisným postojom otvorili oči a myseľ až natoľko, že som sa rozhodol byť členom tejto strany. VZDOR- strana práce, lebo naozaj jediným riešením je kolektívne vlastníctvo výrobných prostriedkov a tým pádom postúpime o krok bližšie k blahu a uspokojeniu ľudských potrieb obyvateľstva, lebo v princípe skoro všetci sme pracujúca trieda a zaslúžime si to.

Peter Bencze