V Poľsku prenasledujú komunistov: Za hlásenie sa ku komunistickým myšlienkam súdia poľských komunistov

Úřad prokurátora vydal rozhodnutí obnovit obžalobu členů Komunistické strany Polska (KPP) a redakčního týmu periodika „Brzask“, obžalovaných z „propagace totalitního režimu“.

2. února oblastní prokurátor v Katowicích, který tvrdí, že „odkazování na marxisticko-leninskou ideologii ukazuje na propagaci totalitního systému“, podal odvolání proti rozhodnutí oblastního soudu v Dabrowe Górniczi nepokračovat v právních procesech, trvajících déle než rok.

První rozsudek v tomto případu byl vydán 31. března 2016 v normativních procesech, založených na obviněních, podaných prokurátorem a v nepřítomnosti obžalovaných. Čtyři členové KPP a redakční rady „Brzasku“ byli odsouzeni na 9 měsíců společensky prospěšných prací a k pokutám za „přímé odkazy na komunistický systém a marxismus-leninismus“. Všichni obvinění podali proti verdiktu odvolání a požadovali běžný proces.

26. ledna soud rozhodl v případu nepokračovat. Ve verdiktu uvedl, že KPP i „Brzask“ jsou legální. Soud nezjistil v jeho vydáních žádnou propagaci totalitního režimu. Dodal, že „identifikace s komunistickou ideologií není vystavena trestu“.

Deset dnů před tímto verdiktem zemřel jeden z obžalovaných, Marian Indelak.

Teď se má případem zabývat okresní soud v Katowicích.

www.solidnet.org 3. 3. 2017, Komunistická strana Polska

(překlad VS)

Zdroj: Komunistický svaz mládeže : http://www.ksm.cz/ze-zahranici/nova-vlna-politickeho-utlaku-v-polsku.html

Wr17wrzes2

1maja4

AR-305019958&MaxW=980&imageversion=MainTopic1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.