Líder SYRIZY a grécky premiér Tsipras sa bratríčkuje s Porošenkom: Vyhlásenie Komunistickej strany Grécka

Prohlášení Ústředního výboru Komunistické strany Řecka o návštěvě ministerského předsedy Řecka Alexise Tsiprase (Syriza) k jeho návštěvě Ukrajiny.

Předseda vlády Alexis Tsipras se rozhodl navštívit Ukrajinu v období, kdy je v této zemi nastolen režim mající původ ve státním převratu podpořeném USA a NATO a za použití fašistických sil.

Návštěva se kryje s dalším zhoršením situace na jihovýchodě Ukrajiny, s novým krveprolitím, za které je odpovědný současný prezident Petro Porošenko a jeho reakční vláda.

Tsipras navšívil Ukrajinu ve chvíli, kdy probíhá proces-fraška o zákazu Komunistické strany Ukrajiny, kdy jsou strhávány sovětské a protifašistické pomníky a kolaboranti s nacisty jsou prezentováni mladým lidem jako “vlastenci”.

Režim navštívený panem Tsiprasem vytváří “černé listiny” svých politických protivníků, mezi které zařadil G. Lamproulise, poslance a místopředsedu řeckého parlamentu, a S. Zarianopoulose, poslance EP za KKE za to, že ti v praxi projevili zájem a solidaritu s lidem Ukrajiny, který je masakrován na Donbasu.

Diskuse, jejichž předmětem byla spolupráce v rámci EU a NATO a obchodní dohody ukazují, že tzv. vícerozměrná zahraniční politika” vlády SYRIZA-ANEL není nic víc než služba jednorozměrným zájmům kapitálu, které jsou vzdáleny skutečným zájmům lidu Řecka a Ukrajiny.


Tiskové oddělení ÚV KKE

Preklad Komunistický svaz mláďeže  http://www.ksm.cz/ze-zahranici/tiskove-sdeleni-kke-k-navsteve-reckeho-premiera-tsiprase-na-ukrajine.html