Postreh čerstvej mamičky: Už od doby ako si sa narodil, každý chce na tebe len zarobiť

Taký je úryvok z textu jednej kapely, ale žiaľ aj dnešná realita. Aj taká krásna vec ako narodenie dieťatka je pre firmy príležitosťou, ako sa dostať k peniazom. Aj oni sa predbiehajú v tom, aby vám ako prví nanútili svoj „produkt“. Toho roku sa mi narodila dcérka. Ešte predtým než sa narodila, volal mi „finančný poradca“, že sa dopočul že čakám bábätko a či nechcem poistenie. Odmietla som. Pri odchode z nemocnice som dostala od poisťovne „balíček“ viac-menej plný reklám a formulár, ktorý som vyplnila. Po krátkej dobe mi začali volať akési ženy z Alianz-u, že som dostala balíček a akú poistku teda pre malú chcem. Hovorila o poistke akoby o povinnosti, či hotovej veci. Odmietla som. Mladá žena na druhej strane mi povedala, že sa mi ešte ozve. Odvtedy mi pravidelne vyvolávajú.

Volala mi aj druhá žena, či nechcem nejaké hračky, že za 2,5 EUR mi ich pošlú. Povedala som jej, že ona je na také hračky ešte maličká, no napokon som povedala že dobre nech to pošlú, lebo som sa niekam ponáhľala a vravím si že 2,5 Eura nie je až tak veľa. Po nejakej dobe mi prišla krabica s kartičkami a farbičkami.

Žiaľ už z listu mi bolo jasné, že ide o ďalšiu podvodnú obchodnú praktiku akejsi firmy zo Švajčiarska. Dozvedela som sa, že „kartičky mi budú chodiť pravidelne“.  Už aj prišlo ďalších 20 kusov, samozrejme už za 7 €, ktoré som si vôbec neobjednala a ani som o tom nebola informovaná v telefonáte.

Viem, že o napojení nemocníc, či poisťovní na biznis všetci viete a nenapísala som nič nové, chcem len uviesť konkrétne príklady. Je mi z toho smutno, že namiesto toho, aby vám pogratulovali k narodeniu dieťatka, tak rozmýšľajú, ako z vás dostať peniaze.

Sympatizantka Vzdoru-strany práce