Spoveď člena vedenia Vzdoru-strany práce Andreja Majeríka: Prichádza zlomová doba, kedy musíme povstať proti tomuto chorému systému

Jedného dňa nastane chvíľa, keď nespokojnosť ľudu dosiahne bod, z ktorého už nebude návratu a oligarchovia to vedia, preto sa urputne snažia vyvolať rasovú neznášanlivosť, neznášanlivosť Slováka k Slovákovi, človeka k človeku. Preto 3.svetová vojna je ich najväčším prianím … Vedia že je to jediná možnosť, ako udržať tento neskutočne chorý systém. Nech sa opäť prelejú potoky krvi nás bežných ľudí, pokiaľ oni budú žiť ďalej svoje nenažrané životy ďaleko od bojového poľa. Pokiaľ my budeme umierať a zabíjať, oni budú ďalej spriadať taktiku, ktorá vydesené a bojom unavené ľudstvo uvedie už do úplného otroctva, kde už nebudeme ničím iným, ako pracovným nástrojom, ktorý bude čoraz viac zbytočnejší. Však pre nich už teraz nie sme ničím iným, ako ľudskými zdrojmi, pracovnými nástrojmi, ktoré upevňujú ich moc

No tento krát im to už nemôže prejsť a sami pocítia spravodlivosť vykorisťovaných na svojej vlastnej koži. Verím že ľudstvo v dnešnej dobe už nieje také naivné, aby slepo pochodovalo proti sebe. Tak isto verím, že väčšina ľudí na celej planéte im neverí, tú ich chabú a ničím nepodloženú propagandu. Ja viem že ľudia začínajú rozhodovať sami za seba a sami posudzujú, čo je správne a čo je len hlúpe klamstvo. Už nemôžme byť a nebudeme ich hlúpymi ovečkami, ktoré iba slepo nasledujú osprostený dav.

V každom z nás, v ktorom nezabili našu podstatu bytia, teda schopnosť byť jedinečný a tak rozhodovať sám za seba, no pritom pre blaho zdravej spoločnosti, je neskutočná sila, ktorej sa tak veľmi boja. Možno nás čaká ten najväčší boj za práva a spravodlivé podmienky pre nás všetkých, aký tu kedy bol, no verím, že tento krát skutočne zvíťazíme, pretože tento krát nebudeme slepo bojovať za sny oligarchie, ale za naše práva a pravdu ! Za naše matky, ocov, sestry a bratov, no predovšetkým za budúcnosť našich detí  a všetkých spravodlivých poctivých pracujúcich ľudí!!!

Nastane čas, keď aj armáda a policajné zložky budú stáť bok po boku nás bežných ľudí! Pretože aj oni sú jednými z nás a verím, že keď príde do tuhého, tak to pochopia, však aj oni majú rodiny a kamarátov, proti ktorým bojovať určite nebudú. Preto oligarchia všetkých dôb prichádza na svoj koniec, z ktorého už nikdy nevstane a nepomôže im ani sila strachu, ktorú do nás tak urputne vštepujú. Arogancia a zaslepenosť mocou ich natoľko oslepila, že zabudli na to najpodstatnejšie a to je to, že človeka možno manipulovať strachom len do vtedy, pokiaľ má o čo prísť a tým nemyslím holý život, ale právo na dôstojný život a aspoň kúsok pokoja a bezpečia v svojich domovoch.

Ako náhle prídeme aj o tento náš kúsok pokojného života o ktorý už  prichádzame, v tej chvíli sa už nemáme čoho báť, lebo život v strachu a neistote sa stal našou bežnou súčasťou. Pud sebazáchovy je to najpodstatnejšie, načo zabudli, čim nás viacej ženú na dno, tým väčšia sila v nás rastie ! Rozpútali boj, ktorý nemôžu vyhrať, ten boj môžme prehrať jedine my sami a to tak, že sa budeme starať iba každý sam o sebe, keď ukradneme susedovi aj posledný kus chleba, namiesto toho, aby sme spoločne bojovali za práva na dôstojný život pre nás všetkých. Nezabúdajme, že našou výsadou musí byť empatia, súdržnosť a to bez ohľadu nato v akej zlej situácii budeme ako jedinci.

Verím, že ten čas už nastáva a že moje deti budú jedného dňa vyrastať v úplne inom svete. Svete plnom lásky, súdržnosti, empatie, zdravia, ekológie, skutočných hodnôt, pochopenia, sebapoznávania a všetkého toho, čo patrí k životu, ktorému nejde o nič iné, ako o blaho všetkého živého počnúc našou planétou. Raz nastane doba, keď naša planéta nebude domovom rozličných národov, ale jednoducho len naším domovom, kde jediný štát bude celá naša planéta žijúca v kope, kde sa jeden od druhého budeme učiť len to správneho a tak isto odbúravať to zlé, čo v nás zanechal tento chorý systém.

Zem, kde nebudeme poznať krádeže, vraždy, násilnosti, ani osobný zisk, pretože nik nato nebude mať žiaden dôvod, keďže je tu dosť všetkého a to pre každého. Narodili sme sa v raji, kde máme všetko po čom len túžime, preto už prestaňme z neho robiť peklo. Bojujme spolu za svet, kde ten dnešný bude už len odstrašujúcim príkladom chorej spoločnosti a ukážkou toho, kam až môže siahať moc jednotlivcov a osobného zisku !

Andrej Majerík- člen Ústrednej rady Vzdoru-strany práce a člen MO Vzdoru-strany práce Horehronie