Pirošík: Ospravedlňujem sa vám za dátum môjho narodenia

Prinášame vám ďalšiu sériu krátkych reakcií na opakujúce sa antikomunistické názory

Tentokrát sa čitateľ pohoršuje nad našim vekom, alebo nám argumentuje, aké je to od kapitalizmu milé, že máme komunistickú stranu.
Reagujeme predovšetkým preto, lebo tieto argumenty sa častejšie opakujú a ich autori ich považujú za „nesmrteľné“ – často krát preto, lebo iný argument voči nám nemajú.

Na antikomunistu Tomáša Hanuliaka reaguje predseda strany Stanislav Pirošík:

Pan predseda evidentne o casy minule nikdy ani len neskrtol.

Nekonečne sa vám ospravedlňujem za svoj dátum narodenia, ale komunistu zo mňa spravil súčasný režim. Predstavte si, ani Lenin nezažil socializmus – ale cárizmus a napriek tomu zaň bojoval a vybojoval ho.
To či človek zažil alebo nezažil socializmus nemá nič dočinenia s tým, čo zažíva a ako si predstavuje spravodlivejšiu a ľudskejšiu spoločnosť. Napokon každý v tom socializme zažil niečo iné. Antikomunistovi človek nikdy nevyhovie.
Keď má 60 tak je to „starý blázon“, keď má 27 tak je to „mladý fanatik“. Dúfam, že aj mladých dvadsaťročných antikomunistov a kiskajugendov tiež karháte, že nič nezažili a preto nemajú právo hovoriť, že tu bola nesloboda.

Poďme teda vašou metodológiou, v ktorej hovoríte, že históriu môžeme spoznávať len cez osobnú skúsenosť. Mám doma knihu „Dejiny Uhorska a Slováci“. Autori sa narodili v roku1950 a 1954. Čo tí môžu vedieť o Uhorsku? Ved sa narodili 30 rokov po jeho rozpade!! Absurdné, veď nemajú ani poňatia o jeho štátnych hraniciach – nezažili ich. A teraz sa podržte – kniha začína vetou, že Svätopluk sa stal veľkomoravským kniežaťom v roku 871. To je už poriadne diletantstvo. Ako môžu oni narodení v 20. storočí vôbec niečo tušiť o nejakom Svätoplukovi?

Mlady chlapec siriaci reci jeho predkov(pravdepodobne funkcionarov KSC alebo STB).
Nezazil nic,velebi vsetko.

Opäť dôkaz vášho obmedzeného uvažovania vy sociológ-pozorovateľ. Moji rodičia a ani prarodičia nikdy neboli členmi KSČ. Ale keby aj boli, čo má byť?
Otec je automechanik a matka zdravotná sestra a predstavte si – obaja si vedia porovnať život v socializme a kapitalizme. Alebo budete aj im nadávať?
V mojom texte tiež nevidím ani jeden náznak „velebenia“. Vidno že ste ten rozhovor nečítali a ak čítali, tak nevnímali. Nikdy som netvrdil, že všetko bolo bezchybné a naša strana kritizuje tie kroky, ktoré viedli k likvidácii socializmu, kritizujeme aj odtŕhanie sa strany od ľudí. Tvrdíme, že z obdobia 1917-1991 sa musíme poučiť, je to naša povinnosť ako komunistov. Ak ste ale nevšimli tak mnohí ľudia, ktorí vedia, že ten systém nebol ideálny sa prebúdzajú a vidia, že tento systém je podstatne horší ako po stránke ekonomickej, pracovnej, sociálnej, tak i kultúrnej!

Nezabudajte mlady pan,ze nebyt demokracie,tak dnes nemate moznost zalozit nejaky Vzdor

To je na tom to smutné. Nemuseli by sme zakladať VZDOR, aby sme sa tu na ulici dožadovali základných ľudských práv a dôstojného života. Založili by sme niečo iné – napríklad športový krúžok.
Demokracia nie je o tom, že sa tu budeme sťažovať a potom sa rozídeme domov, demokracia nie je o tom, že pracujúci človek je len príveskom kapitalistického kasína. Demokracia nie je o tom, že napriek obrovskému rastu produkcie je tu čoraz väčšia bieda. Demokracia je o tom, že vlastníme svoju krajinu – svoje hospodárstvo a že o ňom rozhodujeme, a že v ňom robíme pre seba. Ale sám uvidíte že ak VZDOR bude úspešný a o tom som presvedčený pretože pravda musí zvíťaziť, tak uvidíte ako to kapitalisti s tou „demokraciou“ myslia. Už neraz ukázali, že sú schopní utopiť v krvi každý pokus o sociálnu spravodlivosť.

O propagacii cez fb,bilboardy uz ani pisat nemusim….

Necítim sa tým nijako vinný. Vinný by som sa cítil, ak by som nevyužíval všetky dostupné prostriedky. Keď korporácie dokážu využívať prácu celých národov pre plnenie svojich vreciek, keď rabujú prírodné bohatstvo, keď si robia z ľudí stroje za pár drobných a zriaďujú tu celoplošne gulagy s prísnym režimom, kde sa dvaja kolegovia nesmú ani medzi sebou rozprávať a zarábajú 400 €, tak sa necítim nijako vinný, ak využívam všetky dostupné prostriedky proti kapitalizmu, ktorý je aj tak po zuby ozbrojený a má viac peňazí než celá pracujúca trieda planéty.Ja sa mám cítit vinný za billboardy a FB? Velmi vtipné – až sa oni vzdajú svojich peňazí a pojdu robiť dvanástky na stavbu 🙂

O tom,ze niekto financuje vasu kampan nie je pochyb,pretoze z vasich vyplat to mozne nie je. Cize ste jednou z mnohych stran,ktore sa tvaria ,,samostatnymi“.

Vidíte to, tato demokracia je nastavená tak, že chudobné strany sa ani nezložia na kauciu. Už nehovoriac o peniazoch vložených do kampane. Vy sa idete navážať do strany, ktorej rozpočet je asi na úrovni jedného okresu strán Sieť, Skok a pod? Tvrdením, že z našich výplat to možné nie je len dokazujete že právo kandidovať patrí len bohatým. Napokon – nie je vám podozrivé, že tu stále hovoríte o demokracii, ale stále nám tu vládnu len 2% zbohatlíkov?
Ale sklamem vás – mýlite sa. Dokážeme to zaplatiť zo svojich výplat. Predstavte si, nie každý zarába 400 €. Veď šikovných predsa vy „kapitalisti“ podporujete nie? Aha ale zabudol som, vy kapitalisti podporujete iba tých „šikovných“, ktorí sa správajú ako malomeštiacki egoisti – kupia si luxusné auto, idú sa z neho posrať, nový dom a chodia na Dubai a pod.

Nie je sirenie a propagacia komunizmu trestnym cinom?
Asi ano,ale tento system vam umoznuje prezentovat sa verejne.
Za komunizmu by ste uz boli hladany a deportovany do Jachymova,ak by ste sirili protistatne reci.

Tým že niekto zakáže komunistické myšlienky nijako nezachráni kapitalizmus, ktorý je odsúdený na zánik.
Zakázať komunizmus je rovnaké ako zakazovať gravitáciu. O tom, že verejná prezentácia nemá nič s demokraciou som už hovoril.
Ale obchádzate jeden základný fakt – porovnávate socializmus, ktorý bol v konflikte s magnátmi na druhej strane sveta zo súčasným kapitalizmom, ktorý je globálny a nemá nepriateľa.
Dnes sa môže zísť aj milión ľudí a nič sa nestane – ničím nepohnú, rozídu sa domov. Ak ich vyšľahá polícia, žiadne médium nehovorí o „totalitnom násilí“.
Ak si v socializme jeden disident „prdol“ – už stála na nohách celá Západná tlač, nehovoriac o tom, že mnohí kriminálnici sa vydávali za „politických“.
Ale v konflikte so socializmom sa aj kapitalizmus správal voči nepriateľom tvrdo, dôkazov je na tisíce. Napríklad:
1. Krvavé prevraty v Chile či Guatemale, kde vláda chcela znárodniť napr. lesy, bane a pôdu
2. Prečítajte si napríklad Pravdu Chudoby z 20.rokov, koľko robotníkov bolo v base za svoju činnosť, koľko streľby do štrajkujúcich. Tak napríklad: 2.2.1919 – Ružomberok – streľba do štrajkujúcich – 19 ranených, Bratislava 12.12.1919 sedem zastrelených, mnoho ranených. Hlohovec 18.8.1920 jeden zastrelený, sedem ťažko ranených. Vráble: 17.12.1920 traja zastrelení a 20 ranených. Krompachy 21.2.1921 4 mŕtvi a 15 zranených, Močenok 1.8.1922 1 mŕtvy ďalší ranený, Trenčín 8.10.1924 1 zastrelený, 8 ťažko zranených, Košúty 25.5.1931 3 zastrelení a mnoho zranených, Červená Skala 18.6.1932 – 2 mŕtvi, 21 ťažko ranených. Duchcov 4.2.1931 4 zastrelení + mnoho zranených. To je len u nás v ČSR
3. Prenasledovanie občanov USA za „neamerickú činnosť“ – teda ak neboli antikomunistami.

….. ešte sa zastavím pri argumente, že v kapitalizme prídete o prácu aj bez toho, aby ste sa nejako politicky prejavili.

Cest praci,pionieri.Pardon,Vy ani neviete co to bolo.
Naozaj nevieme. Sme hlupáčikovia, ktorým dal niekto na ulici do ruky vlajočky a naučil ich pár hesiel.

Stanislav Pirošík