Spadli z oblakov alebo sú už 26 rokov v tranze? Komentár predsedu Stanislava Pirošíka

 

SONY DSC
Stanislav Pirošík, predseda

V rámci predvolebnej kampane môžeme sledovať zaujímavý jav, kedy politické strany, ktoré zrovna nie sú vo vláde, dávajú v podstate za pravdu nám – komunistom usilujúcim o zvrhnutie tohto prehnitého režimu.

Tak napríklad pán buržuj veľkopodnikateľ a jachtár Miškov, ktorí sa len nedávno zmenil na “mladíka so sprejom” na svojich billboardoch hovorí, že každý druhý mladý človek nemá na vlastné bývanie.

Stelesnená spravodlivosť a rozumnosť (kandidátov na stelesnenie spravodlivosti máme na Slovensku viac, však pán Lipšic?) – pani Žitňanská, ktorá sa momentálne nachádza v strane Most-Híd sa pohoršuje nad tým, že z krajiny ročne odíde okolo 30 000 mladých ľudí.12509426_10208638221492727_3523606590840934038_n

Vždy som sa usmieval aj nad billboardami vtedy ešte Slotovej SNS, ktorá tiež pred každými voľbami spadla z oblakov a šla riešiť “cigánsky problém” – napriek tomu, že už mala sto možností ho vyriešiť.

Tieto strany si naivne myslia, že tieto problémy zhodia na Roberta Fica. Sami musia vedieť, že toto je problémom celého kapitalistického režimu, že to nie Fico, ale kapitalizmus neumožňuje mladým zakladať rodiny. Sami musia vedieť, že to samotný kapitalistický režim neumožňuje desiatkam tisíc mladých ľudí nájsť si slušne platenú prácu. Musia vedieť, že kapitalistický režim je rozdelený na krajiny bohatého a chudobného kaptializmu, že nikdy nebudú všetky krajiny “ako na Západe”, ale práve naopak – Západ je Západom len preto, lebo rabuje, vykorisťuje a okráda celý zbytok sveta.

Za 26 rokov kapitalizmu sa nám tu vystriedalo už viacero “vlád” a vývoj bol vždy rovnaký, bez ohľadu na to či boli pri kormidle kapitalisti modrí, oranžoví alebo zelení.
Azda nám chce pán Miškov alebo pani Žitňanská povedať, že zatiaľ čo boli oni akože vláda, tak mladí ľudia nemuseli utekať zo Slovenska ak chceli vobec začať aspoň nejaký život? Vtedy mali mladí ľudia hneď byty a prácu, ako tomu bolo za socializmu? To že sa vaše kapitalisitcké strany striedajú pri kormidle nemá žiaden vplyv na smerovanie Slovenska – všetci ho totiž vediete do jedného cieľa a tým je absolútne barbarstvo a absolútna moc kapitálu a žiadna moc pracujúcej triedy. Rozdiel medzi vami je len v tom, že keď sa pri kormidle striedate, tak jedni radšej hovoria o daniach, druhí o sociálnom štáte, tretí o homosexuáloch a sedemboletsnej Panne Márii.

Ale všetci ste na jednej lodi a až sa do parlamentu dostanú skutoční komunisti, tak uvidíte že Fica, ktorého dnes nazývate “boľševikom” budete ešte chváliť ako jedného z vás – pretože je jeden z Vás.

Stanislav Pirošík
predseda VZDOR – strana práce

One thought on “Spadli z oblakov alebo sú už 26 rokov v tranze? Komentár predsedu Stanislava Pirošíka

Comments are closed.